Відшкодування шкоди в Росії

Наприкінці 2012 року до мене по юридичну допомогу звернувся мій дядько Михайло із м. Самара, що в Росії.

З ним трапилася біда. У квартирі, в якій він мешкав, сталася пожежа. Під час її гасіння пожежниками відбулося залиття сусідської квартири, що знаходилася на поверх нижче під його житлом.

Тож сусідка звернулася до суду з позовом, щоб стягнути з дядька завдані залиттям квартири збитки.

Він просив мене допомогти в захисті його прав у російському суді в м. Самара. Зокрема, щоб з нього стягнули меншу суму коштів, аніж того вимагала сусідка. Адже, на його переконання, розмір збитків був занадто завищеним.

У процесі надання правової допомоги я проконсультував дядька, а також підготував заперечення проти позову до суду, який знаходився у м. Самара (Росія). Підготовлений документ був виконаний відповідно до діючого в сусідній країні законодавства російською мовою. Його я переслав дядьку, а він підписав і здав до суду.

На початку 2013 року Мировий суддя Самарської області позов до мого дядька задовольнив лише частково.

Завдяки підготовленому мною запереченню (мовою оригіналу – возражение) суму відшкодування було зменшено майже вдвічі. Завдяки моїй допомозі дядьку вдалося довести, що майже половина вимог його сусідки були безпідставними і не обгрунтованими.

Варто відзначити, що в суді мій дядько, який все життя пропрацював на заводі та до юриспруденції не мав жодного відношення, був сам і користувався виключно підготовленими мною документами. У той же час сусідку в суді представляв професійний російський юрист.

Advertisements