Єдиний податок адвокату

Так сталося, що після прийняття Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” Державна податкова служба України 24 грудня 2012 у своїй узагальнюючій податковій консультації вказала, що адвокат є самозайнятою особою і не може бути підприємцем у межах своєї адвокатської діяльності. Детальніше читайте тут: https://glotov.wordpress.com/2013/06/13/чи-може-адвокат-бути-підприємцем-у-меж/ і тут https://glotov.wordpress.com/2013/12/11/адвокати-індивідуали-проти-дискримі/

Із вказаного виходило, що я, будучи одночасно підприємцем і адвокатом, змушений по різному сплачувати податки зі своїх доходів, отриманих від підприємницької і адвокатської діяльності. Хоча до цього я просто платив єдиний податок і єдиний соціальний внесок.

Я не погодився із вказаним і в судовому порядку оскаржив таку узагальнюючу податкову консультацію. Тим більше, що на той момент у мене була відповідь (індивідуальна податкова консультація) Волинської обласної податкової, що зі своїх доходів як підприємця і адвоката я можу сплачувати єдиний податок 5%. Оскільки моя діяльність як підприємця співпадала із моєю діяльністю як адвоката (вид діяльності – Діяльність у сфері права).

Але, після того як я подав до суду на Державну податкову службу обласна відкликала раніше надану мені консультацію. Такі дії обласної податкової я оскаржив до Волинського окружного адміністративного суду. Проте, суд першої інстанції відмовив мені у задоволенні позову. Тоді я подав апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Детальніше про підсумки моєї суперечки з податковими органами читати за посиланням: https://glotov.wordpress.com/2015/06/16/адвокат-vs-податкова-час-підвести-підс/

Отже, 14 серпня 2014 року Львівський апеляційний адміністративний суд скасував рішення суду першої інстанції та виніс нову постанову, якою частково задовольнив мою апеляційну скаргу по справі. Своєю постановою в справі №876/11215/13 суд апеляційної інстанції визнав протиправними дії Головного управління Міндоходів у Волинській області щодо направлення мені листа №Г/116/17-10 від 12 липня 2013 року про відкликання листа №Г/500/17-120 від 16.10.2012 року та надання нової податкової консультації. Зазначена постанова апеляційного суду є чинною.

Таким чином, я отримав невелику перемогу, яка на сьогодні дозволяє мені й надалі як адвокату та одночасно підприємцю залишатися платником єдиного податку, а не окремо розділяти свої доходи, отримані від підприємницької та адвокатської діяльності.

Advertisements