Галерея

Де фіксується факт доставлення в поліцію затриманої особи?

18 липня 2017 р. набула чинності Інструкція з організації діяльності чергової служби органів (підрозділів) Національної поліції України, затверджена наказом МВС №440 від 23.05.2017 р.

Серед іншого, в ній зазначається про те як, ким, в які строки і де відбувається реєстрація доставлених до поліції затриманих осіб.

Так, зокрема, згідно п. 10 розділу VI цієї Інструкції начальником територіального підрозділу поліції призначається одна або декілька посадових осіб, відповідальних за перебування затриманих у цьому підрозділі поліції. При розгляді обставин затримання або доставлення осіб до територіального підрозділу поліції необхідно дотримуватися таких вимог:

1) розгляд обставин затримання або доставлення осіб до територіального підрозділу поліції проводиться працівниками добового наряду чергової служби або іншими працівниками за дорученням начальника цього підрозділу чи його заступника в окремій кімнаті, яка своїм обладнанням не пригнічує їх честь та гідність, з дотриманням встановлених чинним законодавством строків;

2) усі без винятку особи, які затримані, доставлені, викликані працівниками поліції для складання матеріалів про адміністративні правопорушення, проведення процесуальних та слідчих (розшукових) дій, чи прибули з особистих або службових питань, реєструються в журналі обліку доставлених, відвідувачів та запрошених;

3) поліцейський, який здійснив затримання особи, або відповідальний за перебування затриманих негайно після такого затримання повідомляє затриману особу, що вона має право на захисника, а також орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правової допомоги. Якщо цього не зроблено, оперативний черговий повинен самостійно повідомити відповідний орган (установу), зафіксувавши час повідомлення та дані посадової особи, яка його отримала, у журналі інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги затриманим;

4) у разі необґрунтованого затримання оперативний черговий зобов’язаний негайно звільнити затриману особу, про що зробити відповідний запис у журналі обліку доставлених, відвідувачів та запрошених, й запропонувати посадовій особі, винній у необґрунтованому затриманні, вибачитися. Про необґрунтоване затримання громадянина доповісти письмовим рапортом начальникові територіального підрозділу поліції для подальшого призначення та проведення службового розслідування.

УВАГА! Відповідальними за перебування затриманих осіб не можуть бути слідчі.

Крім того, особливості дій поліцейських при доставленні до відділку окремих категорій осіб визначає глава 37 КПК України.

Також варто зауважити, що за приписами підп. 11 п. 3 розділу V відповідної Інструкції старший інспектор-черговий (інспектор-черговий) чергової частини (СРПП) територіального підрозділу поліції має право направляти до медичних закладів затриманих осіб, які звернулися до поліції із заявою про заподіяння їм тілесних ушкоджень, разом із направленням на предмет установлення факту ушкодження здоров’я. Тобто, якщо навіть особу побили поліцейські під час затримання тощо, то направлення до медзакладу для факту ушкодження здоров’я може надати вказана службова особа.

На завершення необхідно відзначити, що згадана Інструкція регулює і інші питання, які стосуються прав та обов’язків працівників чергової служби в органах поліції.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s