Галерея

Як організувати перевірку тому, хто замучив перевірками ваше підприємство

Як відомо “найкращий захист – це напад”. Ці слова Олександра Македонського якнайкраще виражають взаємовідносини бізнесу з контролюючими органами.

Тому, якщо ваше підприємство останнім часом просто “замордували” перевірками різні державні органи, чи на фірму прийшли перевіряючі навіть з одного якогось органу (фіскальної служби, екоінспекції тощо), але вони допустили порушення Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, то на них можна поскаржитися. Зокрема, законодавство дає інструменти організувати так, щоб до цих контролюючих органів прийшли перевіряючі.

Отож, спробуємо розібратися, куди можна поскаржитися на перевіряючих.

Варіант 1. Скарга на дії – безпосередньому керівнику органу, який направив до вас перевіряючих чи вищестоящому керівництву.

У разі, коли порушення пов’язані з конкретними діями перевіряючих. то на них ви можете поскаржитися їх керівництву.

Якщо ж питання не стільки у самих перевіряючих, скільки в цілому у незаконності перевірки відносно вашого бізнесу, то в такому разі можна поскаржитися керівництву вищестоящого органу, якому підпорядкований цей орган, посадовці якого завітали до вас на перевірку. Наприклад, якщо до вас завітали з ГУ ДФС у Рівненській області, то скаргу на працівників – перевіряючих можна подати керівнику такого органу. Коли ж ви в цілому вважаєте подібну перевірку незаконною (в т.ч. з порушеннями оформлене направлення та наказ на перевірку тощо), то скаргу можна відразу подавати керівнику ДФС України.

Варіант 2. Скарга до Державної регуляторної служби.

Тих, хто сам уповноважений на перевірки, може перевіряти Державна регуляторна служба України. Це передбачає постанова Кабінету Міністрів України №361 від 24 травня 2017 р., яка набрала чинності 30.05.2017 р.

Для прикладу, як вказано у п. 6 Порядку проведення перевірок додержання органами державного нагляду (контролю) вимог Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” в частині здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №361 від 24 травня 2017 р. позапланові перевірки органу державного нагляду (контролю) проводяться з таких підстав:

  • письмового повідомлення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, за рішенням суду про порушення органом державного нагляду (контролю) вимог Закону;
  • звернення суб’єкта господарювання з приводу порушення органом державного нагляду (контролю) вимог Закону щодо проведення стосовно такого суб’єкта заходів державного нагляду (контролю);
  • виявлення відповідальними посадовими особами ДРС фактів невнесення або внесення недостовірних відомостей, внесення відомостей не в повному обсязі щодо заходів державного нагляду (контролю) до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) під час аналізу інформації, внесеної органами державного нагляду (контролю) до цієї системи;
  • перевірка виконання органом державного нагляду (контролю) подання щодо усунення порушень вимог Закону;
  • за дорученням Прем’єр-міністра України.

Таким чином, якщо фіскали, екологи або інші перевіряючі допустили порушення, перевіряючи ваш бізнес, то офіційно довести наявність певних порушень ви можете в адміністративному порядку, звернувшись до ДРСУ.

Варіант 3. Звернення до суду.

З огляду на розміри судового збору, тривалість судових процедур та різну неоднозначну судову практику вирішення подібних справ цей спосіб захисту, на мій погляд, є не завжди ефективним. Тому, в цій статті не буду зупинятися на його детальному описі.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s