Галерея

Журнал реєстрації перевірок: навіщо він підприємству / підприємцю

Моя адвокатська практика показує, що тим, хто займається бізнесом (підприємцям і підприємствам), і хоче бути максимально захищеним у відносинах з органами влади та їх посадовими особами, варто мати заведений Журнал реєстрації перевірок. Його форму затверджено наказом Держпідприємництва ще в 1998 році.

Зазвичай відповідний Журнал ви можете придбати на будь-якому поліграфічному півдприємстві або ж згідно вищевказаної форми самостійно можете його виготовити (розграфити лінії і зробити необхідні записи у придбаному альбомі для малювання чи ін.). Обрання варіанту залежить від того, скільки у вас є часу до перевірки.

За вимогами п. 6 Порядку ведення перевірок, який затверджений наказом Державного комітету України з питань розвитку підприємництва №18 від 10.08.1998 року, Журнал реєстрації перевірок прошивається суб’єктом підприємницької діяльності та завіряється печаткою і підписом директора або власника (для юридичних осіб) або тільки підписом (для фізичних осіб) суб’єкта підприємницької діяльності.

Такий Журнал має зберігатися за місцем здійснення вами своєї підприємницької діяльності, а за наявності у вас територіально відокремлених філій, представництв та інших підрозділів у кожному з них ведеться окремий Журнал реєстрації перевірок.

Отож… якщо до вас прийшли перевіряючі і хочуть провести перевірку, то для початку варто вимагати у них зробити запис в такому вашому Журналі реєстрації перевірок про їх бажання провести перевірку.

За правилами п. 7 Порядку ведення перевірок, який затверджений наказом Державного комітету України з питань розвитку підприємництва №18 від 10.08.1998 року, представник контролюючого органу перед початком перевірки повинен обов’язково зробити запис у журналі, заповнюючи всі передбачені графи, та поставити свій підпис.

Зверніть увагу! Згідно п. 9 Порядку ведення перевірок, який затверджений наказом Державного комітету України з питань розвитку підприємництва №18 від 10.08.1998 року, відмова особи, що здійснює перевірку, від підпису в журналі є підставою для недопущення його до проведення перевірки. Аналогічні положення щодо недопуску до перевірки містяться і в ст. 10 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”.

При цьому, ви як ФОП або уповноважена особа юридичної особи маєте право у триденний строк надіслати письмове повідомлення до відповідного контролюючого органу про факт відмови особи, що здійснює перевірку, від підпису в журналі.

Окремо про мораторій на перевірки ви можете прочитати в іншій моїй статті, а саме ТУТ

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s