Галерея

Вирішили здати квартиру: як оформити відносини, скільки заплатити податків і як звітуватися у податкову

Якщо ви не як підприємець, а як людина – звичайний власник вирішили поселити у свою квартиру квартирантів, то повинні знати такі тонкощі оформлення відносин з ними.

1. Договір з тими людьми, які винайматимуть у вас житло, варто обов’язково укладати у письмовій формі.

Адже, відповідно до п. 3 ст. 208 Цивільного кодексу України у письмовій формі належить вчиняти: правочини фізичних осіб між собою на суму, що перевищує у двадцять і більше разів розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17 х 20 = 340 грн.), крім правочинів, передбачених частиною першою статті 206 цього Кодексу. Нотаріального посвідчення для такого договору законодавством не вимагається. Тому, договір ви можете скласти на папері А4 з дотриманням передбаченої до нього згідно Цивільного кодексу України форми. Це ви можете зробити як з допомогою адвоката, так і нотаріуса, або ж на власний ризик – самостійно. Проте, чи зможете ви всі ризики правильно прописати і врахувати, якщо не маєте юридичної освіти та практики? Це ще питання…

2. Якщо крім житла ви в найм передаєте якусь побутову техніку, меблі тощо, то про це в договорі теж варто вказати з характеристикою такого майна.

Таке деталізоване положення дозволить закріпити за наймачами такої квартири і майна, яке в ній знаходиться, обов’язок по збереженню в працездатному стані таких речей і відповідальність за їх пошкодження чи зникнення.

3. Договір – це домовленість! Факт і момент (дата) передачі майна фіксується в іншому документі. Так, факт передачі ключів від квартири / будинку, конкретних меблів, побутової техніки за таким договором варто оформити, шляхом підписання акту прийому-передачі. Як і договір його слід складати і підписувати у двох примірниках – для кожної зі сторін по одному.

4. Вказувати в договорі положення про те: входить чи ні у вартість оренди вартість оплати комунальних послуг (утримання житла, водопостачання і водовідведення, електропостачання, газопостачання тощо). Рекомендую вартість комунальних послуг не включати в склад орендної плати, а домовлятися з орендарями її сплачувати окремо.

5. Передача майна в найм тягне зобов’язання, пов’язані з поданням податкової звітності, сплатою податків і зборів. Тому, при визначенні вартості за якою будете здавати квартиру / будинок, рекомендую враховувати, що:

1) щороку до 1 травня наступного року за звітним вам доведеться подавати податкову декларацію (згідно п. 49.18.4. ст. 49 Податкового кодексу України) за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України №859 від 02.10.2015 року;

2) щороку до 1 серпня наступного року за звітним сплачувати податок з доходів фізичних осіб (18% від доходу) та військовий збір (1,5% від доходу),що передбачають п. 167.1. ст. 167, ст. 163, пп. 1.2. і 1.3. п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України).

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s