Галерея

Як повернути водійське посвідчення, вилучене поліцією

До мене по консультацію звернулася одна людина. Вона запитувала: як повернути водійське посвідчення, якщо з моменту дорожньо-транспортної пригоди, що трапилася з її участю, і складення про це відповідного протоколу поліцейськими та вилучення посвідчення минуло більше трьох місяців?

Відповідаю…

Згідно п. 10 розділу XI Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 №1395, після закінчення тримісячного строку тимчасового вилучення посвідчення водія у випадках, якщо судом не прийнято рішення щодо позбавлення водія права керування транспортним засобом або якщо справа про адміністративне правопорушення не розглянута у встановлений законом строк, особа має право звернутися за отриманням вилученого документа до територіального органу Національної поліції України.

Таким чином, якщо з дати вилучення у вас посвідчення водія поліцейськими та видачі тимчасового дозволу на керування автомобілем минуло три місяці, а суд й досі не прийняв рішення про позбавлення права керування транспортним засобом, то можете звернутися до відповідного територіального органу про його повернення.

Advertisements

2 responses to “Як повернути водійське посвідчення, вилучене поліцією

  1. Корисна стаття. Але в мене виникло запитання з приводу підстави повернення посвідчення. “…або якщо справа про адміністративне правопорушення не розглянута у встановлений законом строк…” Це означає, що якщо суд протягом 15 днів не розглянув протокол, то можна звертатись до поліції із заявою про повернення посвідчення? Чи ні?

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s