Галерея

Нові розміри судового збору – 2017

Ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” в редакції, яка чинна до 31.12.2016 р. передбачає, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Оскільки ст. 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” передбачає суттєве зростання мінімальної заробітної плати – аж до 3200 грн., то народні депутати іншим законом змінили підходи до визначення розміру судового збору, який сплачується при подачі заяви / позову до суду.

Так, Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” №1774-VIII від 06.12.2016 передбачає викладення ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” в новій редакції, а саме: Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі”. Тобто, якщо раніше за основу брався розмір мінімальної заробітної плати, то тепер за основу розрахунків буде братися розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Отже, оскільки ст. 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” передбачає встановлення станом на 1 січня 2017 року прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 1600 грн., то саме і від цієї суми буде розраховуватися розмір судового збору, а не від 3200 грн.

Наприклад, якщо у 2016 році, щоб подати позов про розірвання шлюбу потрібно було сплатити судовий збір до бюджету в розмірі 551 грн. 20 коп., то у 2017 ця сума складатиме 640 грн. 00 коп. У 2016 році при подачі адміністративного позову до органу влади звичайній людині (не підприємцю) за кожну вказану в позові вимогу доводилося сплачувати 551 грн. 20 коп. судового збору, а у 2017 ця сума складатиме як і в справах про розлучення – 640 грн. 00 коп.

Отже, з 1 січня 2017 до суду стане звертатися дорожче, ніж у 2016, але все ж кардинального зростання судового збору поки не передбачається.

Advertisements

2 responses to “Нові розміри судового збору – 2017

  1. Володимир,пенсіонер

    Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, з 1 січня 2017 року-1600 грн,тобто фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 640,00 грн.
    Повна втрата працездатності визначається як настання пенсійного віку (старість). Пенсійний вік в Україні становить 55 років для жінок та 60 років для чоловіків (стаття 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»). В ЗУ Про бюджет на 2017 р. прожитковий мінімум для непрацездатних осіб з 1 січня 2017 р. визначений 1247 грн. Оскільки судовий збір є одним із видів загальнодержавного збору, то на нього поширюється дія норм ПК України. У пункті 6 частини першої статті 4 ПК України закріплено принцип соціальної справедливості, відповідно до якого податки та збори встановлюються відповідно до платоспроможності платників податків. Прошу дати відповідь на конкретне запитання:ЯК ПОВИННА СПЛАТИ НЕПРАЦЕЗДАТНА ОСОБА СУДОВИЙ ЗБІР?!

    • Блог адвоката Миколи Глотова

      Подається клопотання про звільнення від сплати судового збору

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s