Галерея

Якщо у власній квартирі жити несила

До мене інколи звертаються жінки, які скаржаться на нестерпні умови проживання. Вони нарікають на те, що окремі члени їхніх сімей / співмешканці ображають їх нецензурними словами, б’ють, іншими способами принижують їх людську гідність, не прибирають за собою, псують або виносять з квартири особисті речі власників квартир тощо.

То ж далі розповім про те чи можна виселити такого агресора і як це зробити.

Для початку

Той, хто у ролі жертви опинився у подібній ситуації, має пам’ятати, що їх захист є їх власною справою і, без активних законних дій їх самих за них ніхто нічого не зробить.В допомогу ж таким «жертвам», інформую, що на сьогодні існує декілька законних способів виселити агресора із власного житла.

Моя подальша розповідь стосуватиметься випадку, коли агресор не є власником або співвласником житла в якому Ви з ним мешкаєте, а в ньому просто мешкає. Оскільки у відповідній квартирі (будинку) зареєстровано його місце проживання.

Шляхи захисту

Отже, якщо агресор добровільно не бажає, щоб його було знято із реєстрації за місцем проживання у Вашому житлі, то позбавити його права проживати у відповідній квартирі можна двома способами: позасудовим і судовим.

Спосіб 1. Позасудовий.

Для початку, раджу скористатися позасудовим способом вирішення такого проблемного питання. Для цього слід звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання і з’ясувати на якій підставі місце проживання «агресора» зареєстроване у Вашому житлі. Якщо виявиться, що підставою реєстрації його місця проживання був договір найму (оренди), дія якого скінчилася, то згідно п. 3.1 Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затвердженого наказом МВС України №1077 від 22.11.2012 року, є підстави для зняття його з реєстрації за місцем проживання у Вашій квартирі. При цьому, в такій ситуації бажання самого «агресора» значення не має. Потрібно написати відповідну заяву в такому органі і посадові особи знімуть його з реєстрації.

Спосіб 2. Судовий. У разі, якщо підставою проживання «агресора» у Вашій квартирі є те, що він член Вашої сім’ї, то тоді його виселити буде більш реалістичніше саме з допомогою суду. Оскільки, відповідно до ст. 157 Житлового кодексу України членів сім’ї власника жилого будинку (квартири) може бути виселено у випадках, передбачених частиною першою статті 116 цього Кодексу. Виселення провадиться у судовому порядку без надання іншого жилого приміщення. А згідно ч. 1 ст. 116 Житлового кодексу України якщо наймач, члени його сім’ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил соціалістичного* співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення. (* Примітка. Слід відзначити, що слова «порушенням правил соціалістичного співжиття», які використовуються в процитованій статті 116, є дещо застарілими як і сам житловий кодекс. Проте він на сьогодні є чинним і наведену застарілу фразу слід розуміти просто як «порушенням правил співжиття»). Тобто існує можливість виселення із житла за систематичні побої й образи як члена сім’ї власника / квартиронаймача, так й іншого співмешканця. Бо систематичне ображання і побиття фактично порушують правила співжиття.

Для того, щоб співмешканця виселили із вашої квартири, необхідно до суду звернутися із відповідною позовною заявою. Проте, для того, щоб довести факти систематичних образ і побиття, потрібно щоразу фіксувати такі факти. Зокрема, якщо під час таких знущань були присутні сусіди, друзі, інші рідні, які за необхідності погодяться свідчити про це у суді. Крім того, у випадку образ і нападів з метою завдання ударів відразу слід викликати міліцію. Відповідно, доказами у суді, які дозволять підтвердити факти завдання побоїв, постійних скандалів і образ й будуть як свідчення свідків, так і інформація від правоохоронців про неодноразові звернення та підтверджені факти знущання. Звичайно, самому підготувати подібний позов про виселення до суду людина без юридичних знань і досвіду не зможе. Проте, якщо будуть наявні відповідні докази, то з проханням про підготовку позову можна звернутися до юриста чи адвоката. На завершення слід відзначити, що може так статись, що після скарг на побої до міліції порушник припинить знущання. Хоч на практиці таке буває не часто».

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s