Галерея

Як виборцю проголосувати за фактичним місцем перебування, а не за місцем знаходження його виборчої адреси?

Якщо Ви проживаєте і працюєте в Рівному. Але адреса місця проживання зареєстрована у Волинській чи ін. області. То чи зможете Ви проголосувати під час виборів 28 жовтня на виборчій дільниці в Рівному? З таким питанням днями громадянин звертаються до центру права РОГО «Комітет виборців України» досить часто.

То ж, кому цікаво дізнатись про можливості голосування за фактичним місцем перебування, а не за місцем знаходження його виборчої адреси, розповідаю…

Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону «Про Державний реєстр виборців» за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням вказаної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніш ніж за 5 днів до дня голосування. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою ЦВК, яке видається виборцю.
При зверненні до органу Державного реєстру виборців у відповідній заяві про зміну виборчої адреси зазначаються ідентифікаційні персональні дані виборця, які однозначно визначають його особу: прізвище, власне ім’я (усі власні імена), по батькові, дата та місце народження, його виборча адреса, а також мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування та адреса, де він перебуватиме в день виборів, чи номер виборчої дільниці (дільниці для голосування), яку він просить визначити місцем його голосування, із зазначенням виборчого округу та його номера. До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. Наприклад, посвідчення офіційного спостерігача на виборах і довідка від громадської організації чи партії, від якої особа буде здійснювати спостереження в день голосування, із зазначенням у ній виборчої дільниці, де особа буде здійснювати спостереження. Якщо до заяви додаються копії документів, то їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.
Слід зазначити, що з метою надання правової допомоги виборцям орган ведення Реєстру розміщує в спеціально відведеному місці примірний зразок заяви про зміну виборчої адреси. Водночас недотримання примірного зразка заяви не є підставою для відмови в її прийнятті.
Варто пам’ятати, що згідно абз. 3 п. 3.5 Порядку тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси орган ведення Реєстру може змінити місце голосування виборця на іншу звичайну виборчу дільницю в межах одномандатного виборчого округу, до якого цей виборець відноситься на підставі відомостей Реєстру про його виборчу адресу. Тобто, людині, яка хоче проголосувати не на дільниці за місцем реєстрації проживання, а на іншій дільниці в іншому виборчому окрузі, аніж той, у межах якого вона проживає, неможливо буде реалізувати своє право голосу. Не стосується це членів окружних та дільничних виборчих комісій. Оскільки за вимогами закону про вибори члени ОВК включаються до списку виборців на виборчій дільниці, найбільш наближеній до місця знаходження відповідної окружної виборчої комісії, а члени ДВК – на виборчій дільниці, де вони включені до складу виборчої комісії.
Тож виборцю, в якого склалася ситуація, подібна до описаної вище, щоб проголосувати треба або їхати і робити це за адресою реєстрації місця проживання, або фактично потрібно її змінювати. Змінити місце голосування без зміни виборчої адреси в цій ситуації не можна.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s