Ініціатива 6. Рівний доступ учнів до стипендії.

Суть проблеми.

У 2014 році під час надання мною допомоги громадянам у центрі права в м. Рівне було виявлено, що учням профтехучилищ у яких не має ідентифікаціних номерів не виплачують стипендію. Причиною цьому стало те, що діти, які стають учнями вказаних навчальних закладів, у віці до 16 років не мають паспортів громадян України. І, якщо вони за релігійними переконаннями відмовляються від отримання ідентифікаційного номера, то не мають можливості до досягнення 16 років отримувати стипендію. Адже, до того часу в них не має також і паспорта, що згідно діючого законодавства не дає їм можливості здійснювати платежі без присвоєння ідентифікаційного номера.

Для вирішення цієї проблеми мною було розроблено проект змін до Податкового кодексу України і від громадської організації їх направлено народним депутатам.

Так, розроблений законопроект від РОГО “Комітет виборців України” було направлено по пошті народним депутатам Олександру Черненку та всім нардепам нового скликання від Рівненщини: Юрію Вознюку, Олександру Дехтярчуку, Сергію Євтушку, Олегу Осуховському, Вадиму Сидорчуку, Василю Яніцькому. Про це писалося і в ЗМІ.

Результат: до РОГО “Комітет виборців України” зателефонував помічник народного депутата України Юрій Ломоносов. Він від імені депутата Вадима Сидорчука висловив готовність опрацювати цей законопроект і запропонувати депутату внести його на розгляд парламенту. Однак, у подальшому, станом на грудень 2015 року минув рік від направлення такого законопроекту депутатам, а реакції з їх боку жодної. Народні депутати не спромоглися внести законопроект на розгляд парламенту.